Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Dzisiaj

Czy minęły już ciężkie czasy dla

produktów „drWilk”? 

            Swoje produkty „drWilk” wprowadza na rynek krajowy od kilkudziesięciu już lat, bo od 1991 roku. Natomiast proces produkcji i gromadzenia produktu wyjściowego rozpoczął się kilka lat wcześniej, w latach 80-tych.

W związku z tym, pierwsze badania pozyskanego produktu sypkiego (biohumusu) zostały przeprowadzone już w 1988r. na Uniwersytecie Humbolta w Berlinie. Były one tak dobre, że skłoniły do dalszego rozwoju i powstawania nowych środków opartych na ekologicznej produkcji biohumusu pozyskiwanego z hodowli dżdżownic.

Receptura każdego nowowprowadzanego produktu ustalana była w porozumieniu z naukowcami z Instytutu Warzywnictwa i Sadownictwa w Skierniewicach i tam również przeprowadzano badania każdego produktu. Ponadto, dodatkowo przeprowadzano także badania w Instytucie Chemii Organicznej w Pszczynie, pod kątem czystości ekologicznej każdego z nich.

Biorąc to wszystko co robiono pod uwagę, można by sądzić, że produkty „drWilk” zostały we właściwy sposób wprowadzone na nasz rynek.

Niestety, ciągle zmieniające się przepisy w ustawodawstwie krajowym a potem i unijnym doprowadziły do konieczności przeprowadzenia czterokrotnej! rejestracji wszystkich produktów a w związku z tym, czterokrotnego przebadania każdego z nich w 5-ciu niezależnych Instytutach, pod różnymi kątami.

Wszystko to pociągnęło za sobą potężne koszty ok. ca 600 000,00zł co mocno zachwiało finansami firmy. Mało tego, stanowiło to swoiste działanie antymarketingowe, ponieważ przy owych rejestracjach wymagano także wprowadzania pewnych zmian w nazewnictwie, wyglądzie zewnętrznym, kolorystyce, kwalifikacjach itd. co wprowadzało w błąd szukających, znanych już sobie produktów, klientów.

Te 4-ry kolejne rejestracje miały miejsce w latach 2000-2010 i oczywiście nie zmieniły nic w przydatności produktów, jako że dobry produkt – czysty ekologicznie, świetny jakościowo, skuteczny w działaniu – broni się sam.

Jedyną pozytywna rzeczą wypływającą z tych wszystkich ponawianych czynności jest to, że „drWilk” mając czterokrotnie zwiększoną liczbę badań, opinii i doświadczeń, nabył wręcz granitowej pewności co do przydatności    

i skuteczności proponowanych przez siebie produktów. Z tym większą więc determinacją i przekonaniem proponujemy je klientom wierząc, że produkty te znają popyt wśród znawców, producentów i miłośników roślin. Tym bardziej, że w wielu opiniach, są one jako biopreparaty, porównywane do antybiotyków dla roślin. Naukowcy dotąd maja pewien problem z poznaniem i nazwaniem substancji czynnej w tzw. „wyciągu z biohumusu” co dla „drWilk” nie stanowi problemu gdyż jest to czynnik ekologiczny, naturalny stanowiący o wyjątkowości produktów będących efektem hodowli dżdżownic.

Wszyscy przyznamy, że jeśli stosując proponowane środki zmienimy ziemię z jałowej i pełnej patogenów (chorobotwórczych drobnoustrojów i grzybów) w ziemię żyzną i pozbawioną owych patogenów, przyjazną roślinom a do tego stymulującą ich wzrost i rozwój, to jest to rzecz niesłychana i trudna do przecenienia. A to wszystko bez chemii!!!, pozyskane zgodnie z naturą.

Po dokonaniu tak olbrzymiej ilości badań i doświadczeń polowych – poznanie zalet i możliwości tego wszędobylskiego stworzątka jakim jest maleńka dżdżownica odmiany Red Hybryd of California stało się tak duże, że z czystym sumieniem można stanowczo stwierdzić, iż produkty proponowane przez „drWilk” pochodzące z hodowli owych dżdżownic, stały się najpewniejszymi partnerami dla ekologicznej hodowli wszelkich

roślin – od warzyw i owoców poczynając, poprzez rośliny ozdobne, na trawnikach i drzewach w parkach kończąc.

Tak więc zachęcając szczerze do stosowania naszych środków mamy cichą nadzieję, że ciężkie czasy zmian w ustawodawstwie już dla nas minęły, co pozwoli skupić się na sprawach merytorycznych przy wprowadzaniu nowych produktów oraz doskonaleniu już istniejących.

 

Zapraszamy na stronę;

www.ekologicznie. pl

www.drwilk.pl

 

dr Stanisław Wilk